Trzustka Trzustka

2013-02-06 18:08:00, komentarzy: 2

czyli sok z żuka

 

 

 

Zawsze kiedy chodzi o poważne choroby i nieodwracalne zniszczenie duszy i ciała chodzi o trzustkę. To trzustka jest nadzorcą wszystkich procesów w organizmie, bierze udział w całym metabolizmie organizmu. Zarówno w trawieniu jak i rozprowadzaniu oraz przyswajaniu składników odżywczych. Trzustka odpowiada za oczyszczanie organizmu ze wszystkich niedopałków i śmieci. Jeśli nie działa właściwie to oczyszczanie pada, organizm zostaje zawalony różnymi substancjami które nie mogą być z niego wydalone. Tworzą się guzy, torbiele, raki - człowiek staje się ociężały, sztywnieje. Prowadzi to do najróżniejszych stanów patologicznych, do trwałych nieodwracalnych schorzeń jeśli funkcje trzustki nie mogą zostać odtworzone.

 

Trzustka czyli anioł młodości albo księżyc

Trzustka może być utożsamiana z jednym z archaniołów - metatronem. Również z gwiazdą księżyca. Różne pisma religijne wskazują na takie połączenie, gdzie jednego z archaniołów nazywa się „młodość”. I rzeczywiście właściwie pracująca trzustka jest gwarancją młodości duchowej ale też cielesnej i długiego życia. Nadzoruje ona wszystkie inne procesy i od niej zależy w głównej mierze nasze życie. Można ją nazwać księciem aniołów. W języku łacińskim trzustka nazywana jest Pancreas co znaczy mniej więcej tyle co wszechstworzyciel.W księgach hebrajskich nazywa się archanioła 'mniejszym YHWH',czyli takim małym bogiem. Małym wszechstworzycielem. Tak jak w świecie Bóg tworzy wszystko tak w naszym organizmie trzustka wszystko tworzy. Również słowo 'trzustka' w języku polskim kiedy się mu przyjrzymy to zobaczymy że składa się ono z dwóch części 'trzus'i 'tka'pierwszy człon 'trzus' to tyle co trzos, można tłumaczyć go jako związany z czystością, natomiast drugi – 'tka' oznacza dokładnie to co oznacza czyli że tka, tworzy, produkuje, buduje, daje. Być może nie uwierzycie w to ale słowo świadomość czyli angielskie consciouswskazuje na dokładnie to samo. Con czyli współ albo przy, i scious czyli inaczej sczius lub niemieckie tschus a nasze cześć i właśnie trzus. Co tez znaczy ´ściskać' ponieważ od pracy trzustki zależy zwartość ciała. Dlatego też podając rękę mówimy cześć. Każde zaś bluźnierstwo powoduje poluzowanie. Stąd też świadomość jest synonimem czystości, zwartości, powściągliwości, czystego i pełnego odbioru rzeczywistości który zależy od trzustki. Wszystko więc co zaburza pracę trzustki zaburza też świadomość, rozluźnia. I podobnie to co nas rozpieszcza to osłabia i rozluźnia. Ale jest jeszcze ciekawiej ponieważ trzustka jako ten książę utożsamiana musi być z księżycem. Dlatego też dawna nazwa księżyca to miesiąc – mesic. Dlatego synonimem słowa trzos jest mieszek – mesic. Me to tyle co rozum, myślenie, czyli moje ja, tak jak to do dzisiaj jest w języku angielskim. Moje ja czyli tyle co świadomość. Stąd też pochodzi nazwa miodu – med, met,dlatego że miód pobudza trzustkę i działa podobnie wpływajac na świadomość. Wprawdzie działanie miodu jest podobne ale nie jest to to samo i w sumie jest to inne tworzenie niż robi to sama trzustka pod wpływem czystości ale działanie miodu z powodu słodkości i pobudzania trzustki ma podobny wpływ co też zauważyli starożytni ale ma też działanie zwodnicze. I dalej mamy 'siąc' czy 'sic' które jest tożsame z tym w słowie książe, księżyc. 'K' oznacza znowu tyle co 'przy'albo 'czyni' a dalej jest „siąże” tak jak w słowie 'ciąża' czyli to co 'znaczy'. Można mówić więc o wyznaczaniu i takie też zadanie ma książę.

 

W wielu innych językach trzustka ma bardzo znamienne określenia - KASA - PORTMONETKA. 

 

Tak jak Archanioła Raphaela można z powodu nazwy Rapha nazwać arachaniołem wątroby (żółci) tak Michaela można łączyć właśnie z trzustką. Michael jest również nazywany aniołem obecności, i to się ze sobą doskonale zgadza ponieważ zaburzenia trzustki prowadzą do zaburzeń odbioru rzeczywistości a czystość odbioru zależy od tego jak pracuje trzustka która oczyszcza.

 

Trzustka a umieranie

Trzustka prawdopodobnie zachowuje również pewną ścisłą rezerwę na moment śmierci, czy raczej należaloby mówić zejścia ze świata. W tym celu aby chronić świadomość przed doświadczeniem skażenia ciała właśnie musi być produkowana jakaś substancja która chroni człowieka w momencie śmierci.

 

Jakie to ma znaczenie

Kardynalne. Trzustka zapewnia nam dobre zdrowie. Trzustka jest naszym wewnętrznym lekarzem. Trzustka ma znaczenie w każdej chorobie. Jeśli to nie zaburzenia jej pracy doprowadziły do choroby to jej właściwie działanie może doprowadzić do regeneracji i wyleczenia. Dlatego też w każdym przypadku chorobowym trzeba dać organizmowi odpocząć, odciążyć go przed spożywaniem jakichkolwiek pokarmów i substancji oraz co może wielu ludzi zdziwić modlić się. Modlić się całym ciałem, całym sobą. Najlepiej trzymając ręce złożone razem i przyciśnięte do tułowia. Jeżeli organizm jest wyniszczony przez długotrwałe niewłaściwe odzywianie, zażywanie jakichś środków takich jak alkohol, narkotyki - należy wtedy uzupełnić zapasy witaminow-mnineralne organizmu. Ale nie przez zażywanie witamin i minerałów w tabletkach lecz przez spożywanie naturalnych produktów w tym szczególnie surowych warzyw. Tak robili ludzie w dawnych czasach.

 

Objawy zaburzeń działania trzustki

- suchość w ustach

- nadmiar śliny w ustach

- psujące się zęby

- zmarszczki, starość skóry

- problemy z zatokami

- tzw. katar sienny

Ponieważ trzustka odpowiada za czynniki produkujące ślinę zaburzenia jej pracy powodują utratę ochorny jamy ustnej. Dochodzi do zaburzeń pH jamy ustnej a przez to psują się też zęby.

 

Co prowdzi do zepsucia trzustki

Słodycze wymuszając na trzustce nadmierne wydzielanie insuliny i innych soków, prowadzą w końcu do zaburzenia wydzielania i eksploatując nadmiernie jej funkcje skracając czas jej żywotności. Różnego rodzaju narkotyki począwszy od tych najlżejszych mogą blokować jak również stymulować trzustkę powodując w ten sposób jej wypalenie. Na tym zasadza się np. działanie marihuany o czym przeważnie się nie mówi. Sztuczne witaminy mogą bardzo niekorzystnie wpływać na stan trzustki i niszczyć ją szczególnie w dużych dawkach. Wszelkie tabletki prowdzić mogą również do zaburzeń pracy i niszczenia trzustki. Wódka szczególnie w dużych ilościach działa niszcząco na trzustkę. Objaw suchych ust jest typowym objawem świadczącym o zaburzeniu pracy trzustki. Wpływ tych środków można określić mianem stresu jakiemu poddawana jest trzustka przez jej niewłaściwe pobudzanie. Co może być też zaskoczeniem ale silne negatywne emocje, wybuchowość może prowadzić do zaburzeń pracy i zniszczenia trzustki, za tym również przeżywany silny stres.

 

Co się dzieje kiedy psuje się trzustka

Prowadzi to do powstawania struktur dysypatywnych, komórki nie mogą się właściwie dzielić i naprawiać, powstają zmiany nowotworowe, problemy z gojeniem ran i zwykłymi procesami regeneracyjnymi, przez co tworzą się patologiczne struktury w organizmie, przestają właściwie funkcjonować organy, zaburzone zostają procesy trawienia. Pojawia się cukrzyca której organizm nie może już powstrzymać.

 

Nowotwory

Jeśli ktoś zachoruje na nowotwór nie należy atakować oragnizmu chemią i radioterapią ale przede wszystkim zadbać o trzustkę i dać organizmowi czas na regenerację. Organizm sam naprawi zaistniałe szkody jeśli tylko stworzymy mu do tego warunki. W tym celu w razie nowotworu należy przejść na odżywianie warzywami i dobrymi produktami naturalnymi oraz jeśli jest to możliwe pościć. Samo poszczenie przez kilka czy kilkanaście dni i modlitwa może wyleczyć z każdej choroby. Jeśli jednak organizm jest wyniszczony wtedy należy przed przystąpieniem do ew. postu dobrze odżywić organizm, co może zająć nawet kilka miesięcy.

 

Co robić żeby uchronić się przed najgorszym

Najsensowniej jest żyć tak aby trzustki nie niszczyć. W tym celu należy zachować umiar we wszystkim, nie stosować żadnych środków i tabletek, unikać wszelkiej agresji. Po prostu wszystko to czego uczą nas filozofowie, prorocy, wielcy nauczyciele i przede wszystkim Bóg -Stwórca.


za:http://antymedyczny.nowyekran.pl/post/83391,trzustka-trzustka-trzustka

Tagi wpisu: choroba, trzustka, zdrowie
« powrót

Dodaj nowy komentarz

  • Stanisław 0:52, 29 stycznia 2015

    No tak ale w tym artykule nie napisano czy w jakiś sposób można wyleczyć się z cukrzycy ? Jeśli tak to autor niech odpisze. Bardzo proszę i chętnie odpisze.

    Odpowiedz
  • Anna 22:48, 22 marca 2017

    Tragedia. Chciałam przeczytać rzetelny artykuł, zawierający konkretne fakty, dotyczące naturalnych metod wzmacniania i regeneracji trzustki. Tymczasem przebrnęłam przez całość i nie dowiedziałam się dosłownie NICZEGO przydatnego. Zabobon, mity i etymologia słów. Przyczyny zaburzeń, owszem, znać warto,ale nie trzeba być odkrywcą, żeby wiedzieć że alkohol,narkotyki, słodycze oraz stres szkodzą. "Co się dzieje, kiedy trzustka się psuje"?Pytanie powinno brzmieć jak sobie z tym radzić? Recepta na wszystko to modlitwa? Bez komentarza. Na życie składające się jedynie z postu i modlitwy stać tylko zakonników. Przeciętny człowiek musi pracować i styka się ze stresem oraz zatrutym jedzeniem, powietrzem itd.Choruje. Zatem może autor artykułu zaleci jako lekarstwo- pokutę za zjedzone słodycze? Lub,idąc dalej- opuszczenie chorującego ciała celem jego inkarnacji do kolejnego bytu? Internet pełen jest tego typu treści i to już zaczyna graniczyć z cudem, żeby odnaleźć trochę rzetelnej , skutecznej w praktyce WIEDZY.Jestem zdegustowana.

    Odpowiedz
 

Wyszukiwarka

Czym jesteśmy truci 1/3-wędliny!!!!!
Ważne: wypełnij pola oznaczone *
Tworzenie stron WWW - Kreator stron internetowych