Kolendra

KOLENDRA - JEJ MOC DZIAŁANIA JEST NIEZWYKŁA. Liście mają właściwości przeciwbólowe i przeciwzapalne. Pobudzają apetyt – stymulująwydzielanie soków żołądkowych i enzymów, a także działają tonizująco nażołądek. Z tych też powodów liście kolendry są często stosowane w diecie osób chorych na anoreksję. Są również zbawienne dla wątroby, a także wspomagają leczenie biegunki poprzez wywieranie korzystnego działania na jelita.
Kolendra zwiększa wydzielanie moczu oraz pomaga redukować gorączkę, jest także pomocna w leczeniu duru brzusznego.
Olejki zawarte w kolendrze nadają jej właściwości antyseptyczne przeciwbakteryjne, które pomagają leczyć pleśniawki w jamie ustnej i odświeżać oddech, a także są korzystne w leczeniu egzemy, grzybic skóry i jej suchości. Witamina C, naturalne antyhistaminy i bioflawonoidy pomagają leczyć alergię.

Sok z liści kolendry zawiera żelazo oraz witaminy A, B1, B2 oraz C i jest uznawany za wspaniały dla skóry. Kolendra jest znana z właściwości przeciwreumatycznych i przeciwartretycznych, dzięki którym pomaga redukować opuchliznę.
Będąc bogatą w żelazo, kolendra pomaga leczyć anemię. W czasach
starożytnych, kolendry używano w leczeniu bezsenności. Ponadto pomaga ona zredukować poziom depozytów cholesterolu w żyłach i ścianach tętnic,co czyni ją niezbędnym pokarmem dla zdrowia serca.
Kolendra pomaga zapobiegać starzeniu się organizmu oraz nowotworom, ze względu na bogactwo antyoksydantów, witaminy A, C oraz minerałów takich jak
fosfor.
Roślina ta wzmacnia również nasz system immunologiczny i pomaga
zapobiegać chorobom infekcyjnym, takim jak na przykład zapalenie spojówek. Kolendra stymuluje gruczoły wydzielania wewnętrznego, przez co pomaga w prawidłowym funkcjonowaniu trzustki. Olej pochodzący z suszonych owoców kolendry pomaga walczyć ze zmęczeniem i sennością.
Uwaga! Świeże liście kolendry zawsze należy dodawać pod koniec
gotowania, ponieważ długie narażenie na wysoką temperaturę obniża ich walory smakowe.
 
Ważne: wypełnij pola oznaczone *
Tworzenie stron WWW - Kreator stron internetowych