NanoLuteina

 NanoLutein


FitLine® NanoLutein jest to pierwszy w Świecie, opracowany przez nas produkt dla oczu z luteiną, zeaksantyną i witaminą E w postaci micelarnej , umożliwiający optymalną sprawność oczu i dobry wzrok do późnej starości.


Czym wyróżnia się FitLine®NanoLutein?


Pierwszy produkt NanoSolve z micelarnąluteiną / zeaksantyną! Wyraźnie szybsze 5- do 10- krotnie bardziej intensywne wchłanianie substancji aktywnych (NTC®) w porównaniu do dostępnychna rynku (niemicelarnych) form podawania w postaci tabletek lub kapsułek .


Dzięki karytoidom : luteinie i zeaksantynie wspiera prawidłowa przemianę materii w oku. Już dwie pipetki luteiny i zeaksantyny w ilości 4 mg dziennie wypełniają lukę w zestawie substancji odżywczych.

 •  Zawiera występujące w naturze – w owocach i w warzywach - estry luteiny.
 •  O 61% lepsze przyswajanie naturalnych estrów luteiny w porównaniu z wolną luteiną.  
 • Opatentowana technologia NTC* ekstrakcji i opatentowany surowiec. 
 • Wyłącznie naturalne składniki.
 • Nie zawiera konserwantów.
 • Nie zawiera syntetycznych emulgatoróworaz jedno- i dwuwartościowych alkoholi.
 • Zawiera 100% zalecanej dawki dziennej witaminy E (preparat z grupy substancji odżywczych NGP®“:przeciwutleniacze luteina i zeaksantyna oraz witamina E działają jednocześnie).

 • Produkt niepowtarzalny, zgłoszenie patentowe nr: 10255195.2.

  Najwyższa jakość i czystość składników oraz bezpieczeństwo dzięki produkcji zgodnie z Zasadami Dobrej Produkcji (GMP).

  Wyłącznie w firmie PM-International AG.  Jak stosować preparat FitLine®NanoLutein?


  Dodawać codziennie 2 pipetki (2 x 0,5ml) do dowolnego napoju lub jako dodatek do preparatu FitLine®Basics®,lub Activize Oxyplus ale najlepiej jest podawać z Zellschutzem - W przypadku zwiększonego zapotrzebowania zalecamy optymalne dozowanie 2 do 6 pipetek dziennie.


  FitLine® NanoLutein –to technologiczny postęp dla maksymalnej skuteczności.

  Z pewnością są już na rynku produkty z luteiną i  zeaksantyną w postaci tabletek lub kapsułek.

  Jednakże decydujące dla skutecznościjest to, aby wartościowe substancje aktywne wchłaniane były przede wszystkim w jelitach i mogły dotrzeć wraz z krwią do miejsca swojego działania: komórek, soczewki i siatkówki oka. Na skutek rozpuszczalnej w tłuszczach postaci luteina i zeaksantyna należą do trudno wchłanialnych substancji odżywczych. Dzięki opatentowanej i potwierdzonej naukowo technologioi NanoSolve®  osiągamy wyraźnie szybszą, 5- do 10-krotnie bardziej intensywną przyswajalność substancji aktywnych, a więc i rezultaty w porównaniu do niemicelarnych, zwykłych form stosowania są skuteczniejsze.


  Zdrowe oczy to luteina i zeaksantyna


  Świeże owoce i warzywa zawierają wiele cennych składników odżywczych pochodzenia roślinnego. Te niezwykle użyteczne substancje odgrywają ważną rolę w profilaktyce licznych dobrze znanych i rozpowszechnionych chorób. Należą do nich nowotwory, choroby układu krążenia i niektóre choroby narządu wzroku.

  Nasze oczy są szczególnie narażone na szkodliwe działanie czynników środowiska (np. Promieniowanie ultrafioletowe). Wolne rodniki, które powstają w tych okolicznościach, a także jako produkt uboczny procesów metabolicznych zachodzących w naszym organizmie, mogą w znacznym stopniu uszkadzać nasz wzrok. Możemy się przed tym obronić za pomocą preparatów antyoksydacyjnych. Szczególnie skutecznymi przeciwutleniaczami są karotenoidy znajdujące się w warzywach i owocach. Do ich licznej rodziny należy m.in. dobrze znany wszystkim betaaroten, luteina, likopen, alfa-karoten i zeaksantyna. Luteina jest bardzo ważnym antyoksydantem. Jej zawartość w takich produktach jak szpinak, kabaczek, rabarbar jest 3-4 razy większa niż beta karotenu. Amerykańscy naukowcy zajmujący się nowotworami udowodnili, że luteina niezwykle skutecznie utrudnia utlenianie tłuszczów, i to zarówno tych znajdujących się we krwi, jak i w oku. Będąc wielostronnym wymiataczem wolnych rodników odgrywa kluczową rolę w ochronie antyoksydacyjnej.

  Substancja ta wykazuje szczególne powinowactwo do gałki ocznej - po wchłonięciu jej przez nasz organizm, gromadzi się w dwóch obszarach oka: w plamce żółtej stanowiącej najwrażliwszą część siatkówki oraz w soczewce.

  Jednak polecam zapoznać się przy okazji z tym artykułem :

  http://vistafit.manifo.com/jestesmy-skazani-na-suplementacje

  http://vistafit.manifo.com/pseudozdrowa-zywnosc

  bowiem nie posiadamy żołądka słonia i nie jesteśmy w stanie zmieścić tylu produktów dziennie ,tym bardziej ,że żywność poprzez procesy technologiczne jest z roku na rok coraz bardziej uboga w składniki odżywcze


  Długotrwałe działanie wolnych rodników może doprowadzić do zmian chorobowych w obrębie tętnic siatkówki pod postacią degeneracji plamki żółtej. Wyniki badań dotyczących występowania zmian zwyrodnieniowych plamki żółtej u osób w podeszłym wieku, jednoznacznie potwierdziły, że luteina odgrywa istotną rolę w jej ochronie. Badania przeprowadzone na Harvard Uniyersity wykazały, że podawanie co najmniej 6 mg luteiny w codziennej diecie o 43% zmniejsza ryzyko wystąpienia uszkodzenia plamki żółtej.

  Soczewka jest tą częścią oka, która dość często ulega uszkodzeniom. Kontakt z wolnymi rodnikami wywołuje cały szereg szkodliwych reakcji prowadzących do rozwoju zaćmy, przede wszystkim do uszkodzenia białek soczewki oka, które są jej podstawowym składnikiem. Zaćma jest odpowiedzialna za około 50% przypadków ślepoty wśród starszych osób.

  W powstawaniu i rozwoju tego schorzenia mają udział różne czynniki, ale podstawową rolę odgrywa silne światło słoneczne, promieniowanie UV oraz palenie. Pewne przewlekłe choroby, jak np. cukrzyca, również zwiększają ryzyko jejwystąpienia.


  ODKRYŁAM LUTEINĘ 
  CF News Nr 1, Styczeń/Luty 2001

  Jestem okularnicą. Zaczęło się od wady -1,5 dioptrii w siódmej klasie szkoły podstawowej. Z czasem doszłam do -11,0 dioptrii. Miałam do wyboru: mocniejsze, grubsze i cięższe szkła albo ćwiczenia wzroku według autorskiego programu Litwinowa.

  Wybrałam ćwiczenia. Wada zmniejszyła się do -5,5 dioptrii, ale ciągle miałam problemy z tzw. wtrętami ciała szklistego. Są to początkowo latające przed oczyma czarne nitki, pajączki, które zbijają się później w grudki utrudniające czytanie, a nawet normalne widzenie.

  Jakiś czas temu, na spotkanie przyjechała dr Krystyna Cybart. Pani doktor mówiła o podobnych problemach z oczami, których doświadczyła osobiście - i które skończyły się po zażywaniu luteiny. Oczywiście od razu na drugi dzień zakupiłam preparat Lutein i zaczęłam zażywać regularnie wg.wskazań.

  Nie myślałam, że poprawa mojego wzroku może być tak szybka, tym bardziej mnie więc zaskoczyła, ale i ucieszyła. Poleciłam więc luteinę mojej niemal niewidomej przyjaciółce. Cierpi ona na zespół okulistyczno-neurologiczny Stargarta. Widziała jedynie szare kolory z poświatą. Ale już po zażyciu półtora opakowania preparatu Lutein zaczęła widzieć żywe kolory.


  Również polepszyło się jej widzenie o zmierzchu i akomodacja oczu.

  Przegląd literatury na temat suplementów żywieniowych wspomagających jakość widzenia przynosi interesujące wiadomości. Co roku odkrywa się w przyrodzie coraz więcej substancji o właściwościach przeciwutleniających. Są to tzw. "żywe pokarmy " - związki fitochemiczne.
  Należą do nich również luteina i zeaksantyna, zaliczane do rodziny karotenoidów. Są to również podstawowe barwniki znajdujące się w centralnej części siatkówki, które pomagają w filtracji szkodliwego dla oczu światła. Luteina działa w oku jak żółty filtr świetlny. Jej mikroskopijne ilości gromadzą się w części środkowej oka w tzw. plamce żółtej i w soczewce. Zmiany chorobowe w obrębie żółtej plamki mogą prowadzić do postępującej utraty centralnego widzenia kolorów, do pogłębiających się problemów z czytaniem oraz rozpoznawaniem twarzy.

  Badania wykazały, że dzienna dawka luteiny - w ilości 6 mg - może zredukować występowanie uszkodzeń siatkówki aż o około 43%. Jako bardzo silny antyoksydant, luteina chroni też siatkówkę przed działaniem wolnych rodników. Musimy pamiętać, że substancji tej nie potrafimy sami wyprodukować, dlatego tak ważne jest dostarczanie jej w diecie. Naturalnym źródłem luteiny jest szpinak, sałata, pietruszka, brokuły, seler i kapusta włoska. Jeżeli spożycie tych produktów jest niedostateczne, to koniecznie powinniśmy naszą dietę suplementować luteiną. Szczególnie powinny o to zadbać osoby, u których występuje zwiększone ryzyko degeneracji plamki żółtej, czyli: palacze, kobiety po menopauzie oraz ludzie z jasnym kolorem oczu i ci, którzy narażeni są na długotrwałe działanie promieni słonecznych i UV.

  Według starożytnej medycyny chińskiej, kondycja oczu jest ściśle związana z funkcjonowaniem niektórych narządów wewnętrznych, m.in. wątroby i nerki.
  Taoistyczne ćwiczenia oczu nie tylko je wzmacniają, ale też zapobiegają schorzeniom takim jak zaćma, astygmatyzm, krótkowzroczność, jaskra, a nawet mogą pomóc przy problemach z wątrobą.

  Natomiast wtręty ciała szklistego oka związane są z nieprawidłowym funkcjonowaniem układu moczowego. W tym przypadku dobrze wspomóc się Restorate FitLine lub (i) Jogurtem probiotycznym All-in -1000

  Najbardziej jednak niszczący wpływ na nasze oczy ma wszechobecny stres i tutaj właśnie polecam Activize Oxyplus !!!

  Niech więc w naszym domu zawsze będą składniki mineralne,własnie wspomniany wczesniej Restorate ,który zabezpiecza wszystkie niezbędne minerały i pierwiastki śladowe.

  Tak więc okularniku - używaj swojej siły i wiedzy. Czas najwyższy, abyś zaczął to robić. Nie musisz nosić coraz mocniejszych szkieł. Suplementuj dietę luteiną, oczyść swoją wątrobę i nerki, ćwicz, a szybko dostrzeżesz pozytywne rezultaty.

  mgr biologii Liliana Jacek


  Długotrwałe działanie wolnych rodników może doprowadzić do zmian chorobowych w obrębie tętnic siatkówki pod postacią degeneracji plamki żółtej. Wyniki badań dotyczących występowania zmian zwyrodnieniowych plamki żółtej u osób w podeszłym wieku, jednoznacznie potwierdziły, że luteina odgrywa istotną rolę w jej ochronie. Badania przeprowadzone na Harvard Uniyersity wykazały, że podawanie co najmniej 6 mg luteiny w codziennej diecie o 43% zmniejsza ryzyko wystąpienia uszkodzenia plamki żółtej.

  Soczewka jest tą częścią oka, która dość często ulega uszkodzeniom. Kontakt z wolnymi rodnikami wywołuje cały szereg szkodliwych reakcji prowadzących do rozwoju zaćmy, przede wszystkim do uszkodzenia białek soczewki oka, które są jej podstawowym składnikiem. Zaćma jest odpowiedzialna za około 50% przypadków ślepoty wśród starszych osób.

  W powstawaniu i rozwoju tego schorzenia mają udział różne czynniki, ale podstawową rolę odgrywa silne światło słoneczne, promieniowanie UV oraz palenie. Pewne przewlekłe choroby, jak np. cukrzyca, również zwiększają ryzyko jejwystąpienia.

   
  Zamówienia:

   w sklepie internetowym, kliknij Luteina

  lub proszę wypełnić poniższy formularz kontaktowy 

  Wyszukiwarka

  Ważne: wypełnij pola oznaczone *
  Tworzenie stron WWW - Kreator stron internetowych