Pasożyty - Dr Ozimek

List od dr.Ozimka

Autor:antyka☺ 03.02.11,
Dostalam maila od dr. Ozimka - uznalam, ze jest b. interesujacy i poprosilam o zgodę na jego publikację na forum. Lekarz sie zgodzil, tak więc życzę miłej lektury Witam,


Dziękuję  za zainteresowanie tematem pasożytów.
Dziękuję wszystkim pacjentom, przyjaciołom oraz kolegom lekarzom weterynarii za inspirację, cenne informacje i konstruktywną krytykę , dzięki którym ten tekst mógł powstać.
 Przez wiele lat społeczeństwo było informowane, że problem pasożytów w naszej strefie klimatycznej praktycznie nie istnieje, natomiast przyczyny wielu chorób po prostu nie są znane.

A co, jeśli właśnie pasożyty są wyjaśnieniem zagadki przyczyn
wielu z nich?
Niestety kwestia zakażeń pasożytami, skali ich występowania oraz ich szerokiego patogennego znaczenia nie istnieje również w świadomości lekarzy tzw. "głównego nurtu" i to nie tylko wśród lekarzy pediatrów, dermatologów czy alergologów ale także immunologów, pulmonologów, onkologów a nawet specjalistów chorób zakaźnych i pasożytniczych.

Dlaczego tak jest ? Nie wiem.
Należałoby zapytać wyżej wymienionych.
Ignorancja i zadufanie części środowiska lekarskiego w temacie pasożytów wbrew statystykom WHO (Światowej Organizacji
Zdrowia) będzie prawdopodobnie trwało jeszcze długo.
Co by nie mówić i nie pisać dzisiejsza medycyna i lekarze widzą jedynie alergie a przypadku drobnoustrojów głównie wirusy i bakterie, a pozostałych pasożytów – nawet nieznacznie większych jak np. pierwotniaki – często nie zauważają i nie biorą pod uwagę.

A przecież niektóre zewnętrzne objawy zakażenia pasożytami są
wysoce swoiste i sugestywne
Należy do nich : powolny wzrost, niedorozwinięte płatki uszu, krótkie palce u rąk tj. długość palców krótsza od długości dłoni i/lub palec serdeczny dłuższy od środkowego, wąskie czoło, rzadkie włosy, wypadanie włosów, jedno oko różne od drugiego etc.

Przerażające jest to, że takie objawy obserwowałem nawet przy przewlekłej owsicy a przecież owsik jest uważane za małego sympatycznego robaczka wręcz odwiecznego przyjaciela dzieci…

Dlatego najlepiej dogaduję się z weterynarzami - "uczymy się od siebie wzajemnie ".

Dr Mikołajewicz ,a wcześniej Dr Wartałowska były
pierwszymi lekarzami, którzy tak otwarcie mówili o powiązaniach
pomiędzy zakażenia pasożytami i różnymi postaciami alergii i
innych przewlekłych chorób.
Jestem bez wątpienia kontynuatorem ich koncepcji ale szczerze… idę jeszcze dalej uważając, że nie tylko alergologia ale także onkologia to w znacznym stopniu tylko gałęzie parazytologii.

Zacznijmy od pierwotniaków. Ich „niewidzialny świat” jest zwykle zupełnie ignorowany przez lekarzy.
A przecież są one posądzane o naprawdę pokaźną ilość chorób. Większość z nich jest niewidoczna gołym okiem.
 Niektóre potrafią żyć nawet wewnątrz naszych komórek, inne z kolei są tak bardzo do nich podobne, że się ich nie zauważa, co doprowadza do mylnej diagnozy.

Na przykład uważany za „nieszkodliwe i łatwe do wytępienia zwierzątko” rzęsistek pochwowy potrafi przyjmować
formę bardzo zbliżoną wyglądem do płytek krwi.

Miałem już kilkunastu pacjentów z bardzo wysoką ilością płytek krwi
przy braku innych istotnych zaburzeń w obrazie krwi obwodowej…
Oprócz ostrych infekcji, powodujących nasilone objawy (ameboza, lamblioza, leiszmanioza itp.) wiele powoduje subklinicznie
przebiegające choroby, których człowiek prawie / nie zauważa lub
do końca życia nie zdaje sobie sprawy z ich istnienia i powolnego,
niszczącego wpływu.

Wśród ludzi krąży powiedzenie, iż prawie każdy z nas ma raka, który czeka tylko na uaktywnienie.
Być może właśnie rzęsistek, który jest pierwotniakiem, a posiada go według niektórych źródeł ponad 80% ludności świata, jest wyjaśnieniem tego powiedzenia.
O rzęsistku najwięcej chyba piszą obecnie dwie osoby: rosyjska biolog Olga Swiszczowa i znana brazylijska biolog, Marlene Benchimol (choć to Swiszczowa wiąże rzęsistka z rakiem).

Wg. niektórych autorów prawie 100% przypadków raków trzonu macicy i pęcherza moczowego jest skojarzonych z przewlekłym zakażeniem przywrami(?!).
 Obszernie na ww tematy piszą Hulda Clark i Nadieżda Siemionowa.

We wszystkich nawrotowych chorobach przebiegających z klinicznymi objawami "zarobaczenia", do których należą między innymi wszelakie alergie ( w tym "ciągnący się" kaszel i katar, nawracające stany spastyczne oskrzeli i astma, atopowe
zapalenie skóry) , zespół zaburzonego wchłaniania i...borelioza
powinno się brać pod uwagę współistniejącą inwazję pasożytami
i usuwać je w oparciu o objawy kliniczne, nie tracąc czasu na
badania kału.

Nikt przy stawianiu diagnozy krztuśca nie szuka pałeczek Bordet-Gengeou, ponieważ są trudne do wykrycia...
W przypadku badania kału ( 3 próbki) wykrywalność
pasożytów wynosi od 7 do max....25%....
.
 Zatem jak zwiększyć prawdopodobieństwo wykrycia pasożytów, jaj, cyst ?

Wiele pasożytów najłatwiej wykryć za pomocą badania
mikroskopijnego kału ( badania koproskopowego) w okolicy pełni
księżyca.


Ta informacja może oszczędzić nasz czas i…pieniądze , bo być może szybciej znajdziemy to, czego szukamy.

Oprócz tego często możemy zaobserwować, iż właśnie w okolicach pełni nasze samopoczucie się pogarsza.
Może to mieć związek z cyklem rozmnażania pasożytów, które właśnie w tym czasie mają „okres godowy” - dlatego w badaniu mikroskopowym łatwiej wtedy znaleźć ich jajeczka.

Zapamiętując okresy złego samopoczucia, infekcji i innych dolegliwości często łatwo zauważymy, że dość często następują one regularnie co 28, 21, 14 lub 7 dni.

Oprócz standardowego badania próbek kału i tzw. szkiełek w kierunku owsików teoretycznie należałoby dodatkowo badać :

1/ kał - w kierunku glikoproteiny GSA65 ( na początku giardiazy / lambliazy wykrywalność u 100% chorych, a pod koniec okresu ostrego u 5-10% chorych

2/ krew - w kierunku przeciwciał skierowanych przeciwko pierwotniakowi Giardia Lamblia, które pojawiają się w surowicy krwi od 3 tygodnia choroby : a/ IgM - wytwarza 100% osób zarażonych i pojawiają się ok.3 tygodnia choroby. Utrzymują się w surowicy zwykle przez 3-4 miesiące a w niskich mianach (1:16) nawet do 6 miesięcy.
Obecność IgM świadczy o ostrym okresie choroby b/ IgG -
wytwarza ok.70% zarażonych i pojawiają się w surowicy w połowie
okresu ostrego, a w niskich mianach (1:16) mogą utrzymywać się do
2 lat.
Obecność tych przeciwciał w surowicy (przy braku przeciwciał IgM) wskazuje na fazę ozdrowieńczą lub...przewlekłą.

3/ krew - w kierunku przeciwciał przeciw Toxocara canis/Felis/cati (IgM, IgG) 4/ krew - w kierunku przeciwciał przeciw gliście ludzkiej (IgM, IgG) Wiarygodność wszystkich ww metod serologicznych ( IgM, IgG) określa się na max. 55-60%. ( wg. mnie rzeczywista wiarygodność jest znacznie niższa...)

Nawet podstawowe badanie krwi typu morfologia krwi obwodowej z rozmazem też może nam dostarczyć cennych informacji. Eozynofile to krwinki białe zaliczane do granulocytów kwasochłonnych.
 W rozmazie krwi obwodowej stanowią zwykle 2-4% wszystkich krwinek białych. Zwiększenie się odsetka eozynofilów (granulocytów kwasochłonnych) powyżej 4% jest nazywane eozynofilią.

Oprócz wartości eozynofilii we wzorze odsetkowym należy obliczyć bezwzględną liczbę eozynofilów we krwi (która nie powinna przekraczać 440 w mm3, to jest 0,44 x 109/l), ponieważ dopiero ten wskaźnik jest obiektywnym wykładnikiem zwiększenia produkcji eozynofilów.

Najczęstszą przyczynąeozynofilii są dwa stany: choroby pasożytnicze (lamblioza, glistnica, tasiemczyce, włośnica, toksokaroza) oraz choroby alergiczne (astma, zapalenie skóry, alergia pokarmowa, alergiczne nieżyty nosa, pokrzywki). 
Bardzo serdecznie dziekuje za dostarczenie mi tego materiału Pani Ewie Olszańskiej,która jest ofiara naszego systemu medycznego.
Przez 8 lat była leczona na SM-a ,w chwili obecnej wszystkie diagnozy wskazują i jest to juz potwierdzone ,iż jest to w obecnej fazie ciężka postać boleriozy.
Gdyby te 8 lat temu wykonano odpowiednie badania ,nie doszłoby w tej chwili do tak ciężkiej postaci boleriozy ,która miała "czas" by się swobodnie rozwinąć!
 
 Zalecane leczenie p/pasożytnicze:
zioła ,oraz terapie zapperami np:
http://vistafit.manifo.com/terapia-falami-milimetrowymi
Ważne: wypełnij pola oznaczone *
Tworzenie stron WWW - Kreator stron internetowych