Szkodliwość telefonii komórkowej.

2012-05-04 21:31:14, komentarzy: 0

Telefon komórkowy zabija


Szkodliwość fal krótkich(mikrofal) z nadajników telefoni komórkowej i nie ty...

Ciało człowieka jest wodniste, większość tej materii stanowi "woda organiczna"

(dla dociekliwych: naj bardziej wodniste są płuca ~90% wody potem ~90% mózg następnie, krew ~85%, skóra, mięśnie ~75%, na końcu chyba są kości ~25%).


ciało człowieka to półprzewodnik,

(dla dociekliwych: trochę z fizyki woda w organizmach żywych to jony nie H2O(a dokładniej z związki organiczne węgla)


"woda" w ludzkim ciele ma włąściwości płynnego kryształu,
(dla dociekliwych: wynika to z faktu że cząsteczki "wody" do temperatury 37stpC tworzą struktury, mikroskopijne kryształki)


Co tworzy "linię" komórka(tel) nadajnik(GSM)?


sygnał tel.komórkowej przenoszony jest za pomocą fal krótkich i nie jest to obojętne dla cząsteczek(molekuł) wody(H2O) w powietrzu bo dzieje się to z ich udziałem,
(dla dociekliwych: fale emitowane przez nadajniki tel.komurkowej powodują że każda cząsteczka wody drga z częstotliwością 4,9biliona razy na sekundę(dla częstotliwości ~2,5GHz),efekt tych oddziaływań na wodę podawanym najczęściej w mediach jest jako podniesie temperatury, powodowane drganiem cząsteczek wody(H2O).
Oprócz tego istnieją oddziaływania nie termiczne.
Fala wysyłana z nadajników rozchodzi się w kilku płaszczyznach a nie jak to się często mierzy w jednej płaszczyźnie )
ludzkie ciało absorbuje promieniowanie z nadajników mikrofal,

ok 10minut telefonu komókowego przy głowie sprawia powstanie komórek rakowych,


Układ odpornościowy organizmu skutecznie naprawia szkody, ale nie u każdego.
badania szkodliwości mikrofal małej mocy, sponsorowane przez telefonie komórkową, dotyczą głównie badań in vitro a nie in vivo.

Statystycznie po 10latach pojawia się złośliwa postać raka mózgu przypuszczalnie wynikajaca z wystawienia ciała na promienioawie fal którtkich(mikrofal) o małej mocy.


Ludzie młodzi w szczególności dzieci są najbardziej narażone na szkodliwy wpływ fal krótkich(mikrofal).

Czy zaobserwowałeś co się dzieje z dziećmi w czasie i po rozmowie przez tel. komórkowy


Promieniowanie telefonii komórkowej zaburza wasz sen.


Naukowcy pracujący dla przemysłu telefonii komórkowej odkryli, że włączone podczas snu komórki powodują bóle głowy, zamęt umysłowy i depresję.

Promieniowanie komórek hamuje i skraca sen według tej nowej pracy oraz powoduje bóle głowy i zamęt. Badanie zostało sfinansowane przez
Mobile Manufacturers Forum

Te wyniki są przede wszystkim alarmujące z powodu dzieci i nastolatków, ponieważ one używają swoje komórki w czasie nocy - co jest potwierdzone przez inne badania- kiedy ich organizm szczególnie potrzebuje snu.


Brak snu może prowadzić do złego stanu emocjonalnego i do zmian osobowości, do objawów podobnych do zespołu ADHD: (hyperaktywności i zaburzeń koncentracji), do depresji i złych postępów w nauce. Te badania pisze Independent są jedne z najbardziej wyczerpujących w tym temacie, wykonane zostały one przez naukowców z najbardziej uznanego na świecie instytutu badawczego tzw. Blue-Chipa - Karolinska Institut, Sztokholm, Szwecja oraz z Uniwersytetów Uppsala, USA, Uniwersytetu Wayne State z Michigan, USA oraz Fundacji IT'IS, USA

Zostały one opublikowane podczas sympozjum badań elektromagnetycznych MIT (Massachusetts Institute of Technology Progress im Electromagnetics Research Symposium) oraz zostały sfinansowane przez Mobil Manufacturers Forum. Mobil Manufacturers Forum jest przedstawicielstwem wszystkich najważniejszych producentów telefonii komórkowej. Wyniki tej pracy wzbudziły prawdziwe zaniepokojenie wśród ekspertów od snu. Jeden z nich powiedział, "faza snu głębokiego jest zakłócana i na to mamy więcej dowodów niż potrzeba."

Naukowcy badali 35 mężczyzn i 36 kobiet w wieku pomiędzy 18 i 45 lat. Niektórzy zostali poddani ekspozycji promieniowania i zbadano dokładnie co się dzieje jak komórka jest używana. Inni poddani zostali dokładnie w takich

samych warunkach napromieniowaniu pozornemu.

Ci rzeczywiście napromieniowani ludzie potrzebowali więcej czasu do przejścia w fazę snu głębokiego i faza ta była u nich krótsza.

Naukowcy wnioskują: wyniki tego badania naukowego wykazują, że podczas ekspozycji w laboratorium sygnałami bezprzewodowymi GSM o częstotliwości 884 MHz fazy snu niezbędne dla regeneracji organizmu od wysiłku i zużycia w ciągu dnia zostały negatywnie pobudzone.Wprawione w zakłopotanie Forum Mobil Manufacturers utrzymuje w sprzeczności do opublikowanych wniosków: "te wyniki nie są żadnymi dowodami" oraz "Naukowcy nie utrzymują, że ekspozycja komórki powoduje zakłócenia snu" (jest to opisany przez mnie - K. P.
Na szczęście profesor Bengt Ametz, kierownik tych badań mówi: "my faktycznie znaleźliśmy skutki oddziaływania telefonów komórkowych w realnych sytuacjach ekspozycji. To pozwala nam wnioskować, że powodują one wymierne oddziaływania na mózg." On myśli, że promieniowanie może pobudzać system stresu w mózgu "tak że ludzie nie są śpiący i bardziej pobudzeni i mają mniejszą zdolność do uspokojenia i zaśnięcia."

Ponad połowa badanych ludzi utrzymywała, że jest czuła na elektroskażenia. Oni opowiadali o objawach jak bóle głowy i zmniejszone możliwości poznawcze pod wpływem używania komórki. Ale oni nie byli w stanie powiedzieć, czy podcza
s testów byli poddani napromieniowaniu czy nie.

To z kolei wzmacnia wnioski tego badania, gdyż usuwa wszelkie wątpliwości, że wiedza o ekspozycji promieniowaniem GSM wpływa na struktury snu.

Przez to dodatkowo i znacząco neguje te wyniki badań przemysłu telefonii bezprzewodowej, które twierdzą, że promieniowanie te nie daje mierzalnych efektów biologicznych.

Szereg tych badań, wśród nich najbardziej znane niedawno opublikowane badanie z Uniwersytetu Essex

(http://iddd.de/umtsno/emfkrebs/wellbeingEssex.pdf
pełny raport na iddd.de, 27.07.2007, .pdf. 314,3 KB)

odkryły, że ludzie co utrzymują, że są wrażliwi na elektroskażenia nie potrafią rozróżnić, czy napromieniowanie podczas warunków laboratoryjnych było włączone oraz nie byli w stanie rozeznać czy to im przeszkadza.

patrz też
artykuł [w eng] doktora Frans van Velden

Krytycy zaatakowali przede wszystkim metodykę badań. Pomimo to wyniki są poważne. Za nimi przemawia fakt, że ludzie nie byli w stanie powiedzieć, czy są poddani ekspozycji, czy nie, a napromieniowanie dawało pomimo tego efekty.

Praca naukowców finansowanych przez The Mobile Manufacturers Forum uzupełnia też inne nowsze wyniki. Ważne badanie w którym towarzyszono 165
6 belgijskich nastolatków odkryło, że większość z nich używało komórek przed pójściem do łóżka. Z tego wywnioskowano, że te nastolatki co podały tylko raz w tygodniu używanie komórki przed snem były zmęczone, te co telefonowały więcej jak trzy razy w tygodniu były więcej zmęczone, a te co telefonowały więcej niż pięć razy były bardzo zmęczone.

Dr. Chris Idzikowski

Dr. William Kohler z Instytutu Badania Snu na Florydzie uzupełnia: "Wszystko co zakłóca strukturę snu ma potencjalnie negatywne skutki na przebieg dnia, na brak humoru, na zaburzenia koncentracji a u dzieci na ich hyperaktywność i zaburzenia w zachowaniu."

David Schick

MMF zostało założone w 1998 roku do wspólnego finansowania badań centralnych. Związek służy też do wspólnego opracowywania norm oraz wpływa na korzystne warunki atmosferyczne dla pożądanych przepisów. MMF jest też platformą komunikacyjną i marketingową dla pytań i problemów dotyczących zdrowia, ochrony przed polami EM oraz bezpieczeństwa telefonów bezprzewodowych.
Cytat:

Sławny neurochirurg: telefon komórkowy zabijaTelefony komórkowe zabiją wiele więcej ludzi, niż palenie tytoniu czy azbest. Uderzy to zwłaszcza w młodą generację - mówi neurochirurg doktor Vini Khurana.

Nowotwór mózgu rozwija się od dziesięciu do dwudziestu lat. Tymczasem technologia GSM, której podwaliny powstały w 1987 roku, stała się popularna w połowie lat 90. dwudziestego wieku. Na świecie są trzy miliardy użytkowników telefonów komórkowych - podaje dziennik.pl.

- Konieczne jest, aby rządy państw świata zdały sobie sprawę z zagrożenia jakie niesie telefonia komórkowa - twierdzi Khurana.


Nie wierzycie? Sprawdźcie sami. Weźcie dwie komórki (najtaniej służbowe ) postawcie przy jajku i czekajcie z 60 min. Białeczko po takim czasie wyraźnie zaczyna się ścinać

« powrót

Dodaj nowy komentarz

 

Wyszukiwarka

Czym jesteśmy truci 1/3-wędliny!!!!!
Ważne: wypełnij pola oznaczone *
Tworzenie stron WWW - Kreator stron internetowych