Grzybica-candida albicans

2012-04-14 13:32:54, komentarzy: 3

Candida Albicans- Oczyszczanie z grzybicy!!!!

Candida albicans (bielnik biały) wywołuje chorobę nazwaną kandydozą uważaną za plagę XXI wieku. W krajach rozwiniętych liczbę osób cierpiących na schorzenie spowodowane przez drożdżaki ocenia sie na powyżej 30% populacji. Najczęstszą przyczyną rozwoju kandydozy są zaburzenia składu flory bakteryjnej jelit spowodowane zażywaniem antybiotyków.

 

Sprzyjającymi warunkami , które przyspieszają rozwój grzyba to kwasica metaboliczna oraz procesy gnilne w jelitach, z którymi najczęściej mamy do czynienia w okresie infekcji wirusowej lub bakteryjnej, przebiegającej z gorączką i leczonej antybiotykami niszczącymi florę bakteryjną jelit.

 

Jednakże, są i inne przyczyny takie jak:

antykoncepcyjna terapia hormonalna zawierająca " naturalne" składniki progesteronu, kortykosterydy (hydrocortisone itd.), zaburzenia hormonalne (pokwitanie, ciąża, sterylizacja, przekwitanie), dentystyczne zatrucie amalgamatem rtęci, zatrucie substancjami chemicznymi w warunkach domowych, pracy biurowej lub środowiska gospodarstwa wiejskiego, przemysłowymi substancjami chemicznymi, lekami doraźnego stosowania, oddziaływaniem pola elektromagnetycznego: przewodów wysokiego napięcia elektrycznego, elektrycznej instalacji domowej, kuchenek mikrofalowych, telefonów komórkowych itd.

 

Przerost candida albicans rozpoczyna się w jelitach, ale może rozprzestrzenić się we wszystkich narządach wewnętrznych i rozpoznawany jest jako drożdżyca systemowa albo ,, zespół candida".

 

Te drożdże znajdują się w naturalnych warunkach, w niewielkiej ilości w jelitach ale stają się patologicznymi kiedy zmieniają swoją formę wypuszczając strzępki grzybni. Strzępki grzybni wydzielają specyficzne enzymy, które rozpuszczają strukturę białka i dzięki temu bez przeszkód wrastają w komórki tworząc grzybnie ( żródłem ich pożywienia jest cytoplazma komórki).

 

Powstała grzybnia wrasta w otaczające tkanki, a z jej nitek zaczynają rozsiewać się zarodniki. Rozrastająca się grzybnia prowadzi do perforacji ściany jelita i rozrostu candidy w całym organizmie. Ściana jelita staje nieszczelna (dochodzi do przeciekania ) i dzięki temu ułatwia toksynom przedostanie się do krwioobiegu ,co prowadzi do niewydolności (osłabienia) systemu immunologicznego (odpornościowego).

 

Gatunki grzybów Candida wytwarzają substancje o charakterze endotoksyn, którymi są toksyny występujące w ścianie komórki grzyba, uwalniane po jej rozpadzie. Do tej pory wyodrębniono 79 ich rodzajów. Wszystkie one mają jedną wspólną cechę: są groźne dla organizmu żywiciela.

 

Toksyny, uszkadzając błonę śluzową jelita cienkiego, zmniejszają powierzchnię wchłaniania składników pokarmowych, zaś uszkadzając śluzówkę jelita grubego, powodują przenikanie z masy kałowej do organizmu toksyn, metali ciężkich oraz alergenów pokarmowych. Jedną z grupy toksyn produkowanych przez grzyby Candida są neurotoksyny – substancje chemiczne wywierające negatywne działanie na ośrodkowy układ nerwowy (mózg), które wywołują stany depresyjne i rozchwianie emocjonalne, np.: zmienne nastroje, niezdecydowanie, chaotyczność, gwałtowne zachowania, hałaśliwość, agresję (również skierowaną na siebie) oraz usilne tłumienie złości w sobie.

 

Dość często zdarza się, że objawy te przybierają formę fobii, nerwicy natręctw, a w wielu przypadkach przypominają schizofrenię.

Chorzy zatruci neurotoksynami najczęściej poddawani są leczeniu psychiatrycznemu, a wynikiem tego jest pogorszenie stanu ogólnego i dodatkowo uzależnienie od leków psychotropowych.

Neurotoksyna grzybicza o budowie zbliżonej do hormonu przysadki mózgowej (TSH) może z łatwością rozregulować cały układ hormonalny człowieka, ale przede wszystkim tarczycę.Toksyna ta nie uzyskała dotychczas swojej nazwy.

 

Grzyby z gatunku Candida są bezwzględnymi pasożytami, ponieważ do życia niezbędna jest im tkanka żywego organizmu i nie są zdolne do samodzielnego życia lecz giną, jeśli nie znajdą źródła pożywienia w otoczeniu. Zakażenie ogólnoustrojowe wywołuje najczęściej grzyb Candida albicans, jednak wzrasta liczba zakażeń wywołanych przez inne gatunki grzybów Candida, takie jak Candida glabrata, Candida tropicalis i Candida crusei. Źródłem pierwotnym zakażenia grzybem Candida jest z reguły jelito grube, choć zakażenie może pochodzić z innego miejsca.

 

W sprzyjających warunkach grzybnia rozrasta się, przerasta wszystkie tkanki i narządy organizmu żywiciela, oprócz okostnej.

 

Grzybicze zakażenia ogólnoustrojowe są niesłychanie niebezpieczne, gdyż w początkowej fazie rozwoju ukrywają się pod maską innych chorób i traktowane są przez medycynę akademicką jako odrębne i samodzielne schorzenia – nerwice, alergie, przewlekłe zapalenie zatok przynosowych, refluks żołądkowo-przełykowy bądź dwunastniczo-żołądkowy, zespół jelita drażliwego, grzybice paznokci czy też skóry, i tak dalej, i dalej. Proces oczyszczania z grzybicy ogólnoustrojowej jest długotrwały i wymaga wielu wyrzeczeń.

 

Najskuteczniejszym obecnie na rynku,kompleksowym probiotykiem niszczącym wiele rodzaju grzybów w tym Candidę albicans jest All-In-1000 !!!

http://vistafit.manifo.com/jogurt-probiotyczny---prebiotyk

« powrót

Dodaj nowy komentarz

 • Bartek 0:24, 12 grudnia 2012

  Czy żywność GMO ma wpływ na grzybicę?

  Odpowiedz
 • kenez14 21:49, 19 listopada 2013

  Bartek - skoro faszerują żywność antybiotykami, a to głównie one zaburzają flore bakteryjną jelit, to myślę, że na pewno GMO ma wpływ.

  Odpowiedz
 • aasd 19:25, 16 stycznia 2014

  co ma GMO wspólnego z antybiotykami? lol ;d

  Odpowiedz
 

Wyszukiwarka

Czym jesteśmy truci 1/3-wędliny!!!!!
Ważne: wypełnij pola oznaczone *
Tworzenie stron WWW - Kreator stron internetowych